Sławne filmowe miejscówki

0
613

Niektóre miejsca w których były kręcone sławne filmy, chętnie są odwiedzane przez turystów. Właśnie teraz podczas wakacji, będąc w pobliżu warto je zobaczyć na własne oczy.

Jedną z bardziej znanych plaż jest ta na wyspie Ko Phi Phi Le, gdzie Leonardo DiCaprio kręcił Niebiańska plażę. Niestety ta popularność wychodzi jej bokiem, bo wyspa jest dosłownie zadeptywana przez przybyszów. Podobno wprowadzono już jakieś ograniczenia, bo szkoda byłoby tak pięknej miejscówki.

Ko Phi Phi Le
Ko Phi Phi Le

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest bar Vitelli w Savoca na Sycylii. To tu właśnie nakręcono sceny z filmu Ojciec Chrzestny. Cała wioska wygląda jak wyjęta z telewizji, jak gdyby zatrzymał się tu czas. Starsi ludzie siedzą na zewnątrz na krzesłach i kontemplują nad swoim życiem.

Następnym bardzo ciekawym obiektem jest Katedra w Gloucester w Anglii. To tu była kręcona pierwsza część Harrego Pottera oraz co ciekawe popularny szczególnie na wyspach serial Doktor Who. Jej szczególnie wyrazistej urody architektura, jest od razu rozpoznawana.

Katedra Gloucester
Katedra Gloucester

Teraz coś dla miłośników gier i filmów o Larze Croft – świątynia Ta Prohm, w Siem Reap w Kambodży. To tu nakręcono słynne sceny filmu Tomb Raider. Wygląda jakby była zjadana (dosłownie) przez dżunglę. Najlepiej trzymać się wyznaczonych strzałek i nie schodzić ze szlaku, tu nadal mogą być miny pod ziemią.

Mapa która pokazuje dokładne położenie świątyni Ta Prohm:

Wiele jest miejsc związanych z konkretnymi dziełami filmowymi. Taki najpopularniejszy obecnie serial – Gra o Tron jest kręcony w wielu krajach, jego lokalizacje znajdziemy w Chorwacji, Irlandii, na Malcie, w Hiszpanii oraz innych częściach Europy. W Nowej Zelandii jest całe miasteczko Hobbitów z trylogii Władcy Pierścienia – Matamata. W Toskanii można nawet znaleźć pole przez które przechodził Gladiator, w tej najsławniejszej scenie ze zbożem. Z kolei w Bangkoku najpopularniejszy jest Sky Bar, gdzie kręcono Kac Vegas w Bangkoku. Będąc więc akurat w danej lokacji na wakacjach, warto zajrzeć do tych znanych z filmów miejsc.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here